www.biokom-nawozy.pl

 

BIOKOM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa jest polską firmą która powstała w roku 2016 w wyniku realizacji pomysłu Założyciela w zakresie wytwarzania biokomponentów z wykorzystaniem miejscowych odnawialnych źródeł energii w celu osiągnięcia m.in. poprawy ochrony naturalnego środowiska.

Działalności firmy ukierunkowana jest na poczynaniach związanych z optymalnym wykorzystaniem biomasy do celów energetycznych i wytwarzania nawozów mineralnych oraz organiczno-mineralnych.

W ramach realizacji niniejszej koncepcji biznesowej, w miejscowości Chełm, został wybudowany zakład zajmujący się przetwarzaniem biomasy. W oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne w dziedzinie produkcji biokomponentów, na terenie zakładu, została wdrożona linia technologiczna BIOKOM 10 oraz BIOKOM 50 marki BIOKOM Technology ™ firmy KRAWIETZ INVESTMENT Sp. z o.o. do wytwarzania m.in. estrów metylowych wyższych kwasów tłuszczowych FAME/RME I i II generacji oraz produktów pochodnych i nawozów mineralnych oraz organiczno-mineralnych.

W roku 2018 firma uruchomiła wytwarzanie biokomponentów FAME/RME I generacji w oparciu o oleje roślinne pozyskiwane z miejscowych olejarni.

Od roku 2020  firma wytwarza płyny biobójcze zgodnie z załącznikiem V do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie udostępnienia na rynku i stosowania produktów biobójczych oraz rozpoczęła wytwarzanie i dystrybucję innowacyjnych produktów do upraw rolnych i ogrodniczych.

RMS Pro 30™ (N+S) ROZTWÓR MOCZNIKOWO–SIARKOWY - jest to typowy nawóz przedsiewny doglebowy i do aplikacji wiosennej pogłównej.

MOCZNIK Max 23™ (N) ROZTWÓR MAKROSKŁADNIKOWY - nowość na rynku, jest to roztwór azotu amidowego i służy do uzupełnienia braku azotu w glebie.

MOCZNIK Amid 33™ (N) NAWÓZ STAŁY ORGANICZNO–MINERALNY służy do uzupełnienia braku AZOTU w glebie. Zawiera do 33% azotu szczególne łatwo przyswajalny przez rośliny. Azot w formie amidowej na bazie UFF frakcji tłuszczowej mocznika.

Wszystkie produkty zostały opracowane i wdrożone pod patronatem Prezesa Spółki BIOKOM Krzysztofa I. KRAWIETZ, który wyznacza nowe, pionierskie kierunek w innowacyjnym podejściu do upraw i ich pielęgnacji, realizując idee „rolnictwo w harmonii z naturą”.

Spółka BIOKOM współpracuje z szeregiem instytucji badawczych w zakresie nawozów i wyrobów chemicznych oraz firm dystrybucyjnych w Polsce i zagranicą.

Zespół pracowników tworzą młodzi, zaangażowani ludzie pracujący z pasją, co wyróżnia ich na tle konkurencji.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło Spółce BIOKOM uzyskać status jednej z przodujących firm nawozowych w kraju. Potrafimy dopasować naszą ofertę do Państwa potrzeb.

Nasi doradcy handlowi są do Państwa dyspozycji i służą fachową pomocą z zakresu uprawy, pielęgnacji i zastosowania nawozów mineralnych oraz organiczno-mineralnych w uprawie roślin.